• Fiyaka %100 Yerli Sermaye ile Üretilmektedir.

  • Fiyaka Kapsamlı Patent Koruması Altındadır.

KISACA Neden Fiyaka ?

KISACA

Çökme Problemini Ortadan Kaldırır


Karton ambalajların en büyük problemi çökmeden kaynaklı yaşanan fireler olarak dikkat çekmektedir. Kartonun mukavemetsiz yapısı dolayısıyla üst üste yapılan yüklemelerde en altta kalan sıralarda çökme problemiyle sıkça karşılaşılmaktadır. Özellikle fidelerin gönderileceği mesafelere göre sevkiyattan önce sulama yapılması gerektiğinde ıslanan karton kutular mukavemetini kaybettiğinde bu sorun ciddi kayıplara neden olmaktadır.

Peki Fiyaka Çökme Problemine Karşı Nasıl Bir Çözüm Sunuyor?

DAYANIKLI GÖVDESİ ve mukavemetli yapısı sayesinde sevkiyat esnasında yaşanan çökmeler tamamen ortadan kalkacaktır. Fidelerin sulandıktan sonra yüklenmesi de ambalajın mukavemetine herhangi bir olumsuz etki getirmeyecek, bu sayede çökme problemi son bulacaktır. Böylelikle uzun mesafelere güvenle sevkiyat yapılabilecektir. Yine bu sayede kamyon veya tırın alabildiği kadar üst üste yükleme yapılabilecek, lojistik maliyetlerinde çok büyük oranlarda karlılık sağlanabilecektir. Böylece sevkiyat aracının şu an için kullanılamayan %20’lik kısmıda ürünle doldurulabilmektedir.

Bakteri Riskini Minimuma İndirir


Fideler çiftçiye ulaştıklarında dikim yapılmadan önce sulanma ve ilaç içerisine batırılıp çıkarılma işlemi uygulanmaktadır. Viyoller ıslandığı zaman tekrar kutu içerisine konulduğunda bu kez de çiftçi elinde çökmeden dolayı zayiat yaşanabilmektedir. Bununla birlikte kutu içerisinden viyoller alınırken de yan sıralardaki fidelerde kırılmalar ve zayiatlar oluşmaktadır.

Peki Fiyaka Bakteri Riski Problemine Nasıl Bir Çözüm Sunuyor?

Dikim öncesinde gereken sulama ve ilaçlama, dayanıklı hammadde yapısı sayesinde ıslanmadan dolayı ürünün herhangi bir zarar görmeyecek olmasından dolayı fiyaka içerisinde de rahatlıkla yapılabilecektir. Ayrıca viyoller içinden alınırken fiyaka rahatlıkla ikiye ayrılabileceğinden fidelere herhangi bir zarar vermeden de bu işlem yapılabilecektir.

Dikimde Yaşanan Problemleri Giderir


Fideler çiftçiye ulaştıklarında dikim yapılmadan önce sulanma ve ilaç içerisine batırılıp çıkarılma işlemi uygulanmaktadır. Viyoller ıslandığı zaman tekrar kutu içerisine konulduğunda bu kez de çiftçi elinde çökmeden dolayı zayiat yaşanabilmektedir. Bununla birlikte kutu içerisinden viyoller alınırken de yan sıralardaki fidelerde kırılmalar ve zayiatlar oluşmaktadır.

Peki FİYAKA Dikimde Yaşanan Problemlere karşı nasıl bir çözüm sunuyor?

Dikim öncesinde gereken sulama ve ilaçlama, dayanıklı hammadde yapısı sayesinde ıslanmadan dolayı ürünün herhangi bir zarar görmeyecek olmasından dolayı fiyaka içerisinde de rahatlıkla yapılabilecektir. Ayrıca viyoller içinden alınırken fiyaka rahatlıkla ikiye ayrılabileceğinden fidelere herhangi bir zarar vermeden de bu işlem yapılabilecektir.Demonte Fiyaka Yer Kaplamaz


Çökme ve sevkiyat problemleri yaşamak istemeyen firmalar, çözüm olarak standart plastik kasalar kullanmaya yönelmiştir. Ancak bu plastik kasalar çok yer kapladığı için, zaten ciddi bir maliyetle üretim ortamına dönüştürülmüş kapalı alanlarını, ambalaj stoğu için harcamak zorunda kalmaktadırlar.

Elde stok olarak bekletilen kutular, süreç boyunca güneş, ısı, nem gibi dış etkenlere maruz kaldıklarında genleşip standart formlarını kaybetmekte ve kutularda zayiat oluşmaktadır.

Peki FİYAKA Yer Kaplama Sorununu Nasıl Çözüyor?

FİYAKA, demonte şekilde üretilecek ve sevk edilecek, dolayısıyla iç içe yerleştirildiğinde mevcuttaki plastik kasaların kapladığı alanın çok daha azını kaplayacaktır.  Böylece ambalaj stoğu için kullanılan alandan katbekat kar edilecektir.

FİYAKA, önceden stoklanmış olsa bile yine dayanıklı hammadde yapısı sayesinde güneş, ısı, nem gibi dış etkenlere karşı mukavemetli olacağından herhangi bir fire oluşumuna mahal vermeyecektir.


Hızlı Dönüş İçin

Bilgilerinizi bırakın sizi hemen arayalım.

*
*
*